Please enable JS

Hizmetlerimiz / Boya Düzeltme

Boya Düzeltme

Yanlış yıkama, yanlış ürün seçimi, dış etkenler kaynaklı olarak araç boyası üzerinde kılcal çizik denilen, çizik durumuna göre boyayı tamamen mat hale getiren çizilmeler bulunmakta. Boya düzeltme faslında 3 aşamalı polisaj sonrası bu çizikler giderilir ve boyanız ilk günkü haline getirilir.

Güneş altında baktığınızda örümcek ağı şekilde görünür. Araç boyasının parlaklığını geri kazanabilmesi ve bunu uzun süre devam ettirebilmesi için bu kılcal çiziklerden arındırılması gerekiyor.

Araç detaylı yıkandıktan sonra araca demiz tozu temizliği uygulanır. Fren balatalarından çıkıp boyanıza yapışan ve dış etkenler neticesinde boyanıza yapışan ve yıkama ile çıkmayan demir tozları temizlenir. Daha sonrasında kil temizliği yapılarak yüzey polisaja hazır hale getirilir. Demiz tozu temizliği ve kil temizliği kesinlikle önemlidir !

3 aşamalı polisaj süreci;
İlk aşama çizik giderme – Araç çizik durumuna göre doğru ürün seçimi ile boya yüzeyindeki kılcal çizikler giderilir. Burada en önemli nokta, kullanılan pastanın doldurucu özellikte olmaması gerekiyor. Maalesef daha hızlı sonuç almak için kullanılan doldurucu özellikte ki pastalar, çizikleri gidermek yerine doldurur ve kapatır ancak birkaç yıkama sonrası bu çizikler doldurucu pastanın etkisinin geçmesiyle geri gelir.

İkinci aşama hare giderme – İlk aşamada yapılan uygulama neticesinde boya üzerinde hare ve hologram izleri kalacaktır. İkinci aşama uygulama ile boya üzerinde hare ve hologramlar giderilecek kusursuz bir görünüm elde edilir.

Üçüncü aşama parlatma – Çizik giderme ve boya düzeltme sonrası maksimum parlaklık için araç boyası parlatılır. Çiziklerden arınmış ve ilk günkü haline gelmiş boya maksimum parlaklığa kavuşur.

01

Planlıyoruz

Aracınızı tüm aksamları ile inceleyerek, detaylı ön planlama yapıyoruz.

02

Uyguluyoruz

Profesyonel malzemeler ile tüm yıpranlamarı, çizikleri ve kirlenmiş alanları ilk günki haline getiriyoruz

03

Teslim Ediyoruz

Tüm alanlar yeniden gözden geçirildikten sonra, aracınızı size teslim ediyoruz.